آیا این عکس گرفته شده در فضا، نشانه ظهور است؟


تلسکوپ چاندرا، تصویری شگفت انگیز از سحابی را به ثبت رسانده و به زمین ارسال کرده است که مشابه دست انسان بوده و تمامی انگشتان دست در آن قابل تشخیص است...

طبق نقل برخی از روایات یكی از علائمی كه در آستانه‌ی ظهور اتفاق می افتد، ظهور نشانه ای در آسمان است، در مورد این تصویر هم می توان گفت:

ادامه ی مطلب

بروز رسانی شده در :
تاریخ ارسال : يکشنبه 10 خرداد 1394  16:15    نویسنده :   حیدر

آیا ائمه(ع) علم به غیب داشته اند؟


پرسش

آیا ائمه (اهل بیت (ع)) علم غیب می دانستند؟


پاسخ اجمالی

طبق آموزه های قرآنی، علم به غیب به صورت تام و تمام فقط در اختیار خداوند است؛ و اوست که بر تمامی عالم احاطه همه جانبه دارد. بعضی از بندگان شایسته خداوند نیز، با تعلیم الاهی و بر اساس شایستگی های نفسانی که از خود ابراز می دارند، به اسرار و علوم و امور غیبی آگاهی می یابند و نادیدنی ها را دیده، و ناشنیدنی ها را می شنوند. این موهبتی است که خداوند به افراد برگزیده؛ مانند پیامبران و اولیا عنایت می نماید.

لذا می بینیم که انبیا از وحی (که امری غیبی است) و یا دیگر امور غیبی خبر می دهند، حوادث آینده را پیش گویی می نمایند و دقیقاً مطابق همان گفته ها، حوادثی رخ می دهد و از آنجا که بعد از پیامبر ، امامان معصوم(ع) مأمور هدایت انسان ها در تمام جنبه های مادی و معنوی بودند، لازم است که از بسیاری از امور غیبی، باخبر و آگاه باشند. بر همین ا ساس در مواردی که لازم باشد که از غیب مطلع باشند و آنان بخواهند، خداوند این علم را در اختیارشان قرار می دهد.

ادامه ی مطلب

بروز رسانی شده در :
تاریخ ارسال : يکشنبه 10 خرداد 1394  16:02    نویسنده :   حیدر

تضمین خدا در مقابل ترس ‌افکنی شیطان!بسیاری از مفاهیم دینی به صورتی غیر حقیقی و شیطان دوستانه معنا می ‌شوند. ترس از فردا یکی از این مفاهیم است که سرقتی است که شیطان از مفاهیم حقیقی انسان نموده است و معنای آن را به ترس از آینده تقلیل داده است. در اینجا می ‌خواهیم با این نگاه به تأمل بیشتری درباره آیه هجدهم سوره حشر بپردازیم.

ادامه ی مطلب

بروز رسانی شده در :
تاریخ ارسال : چهارشنبه 6 خرداد 1394  17:35    نویسنده :   حیدر

قرائت قرآن

--


بروز رسانی شده در :
تاریخ ارسال : سه شنبه 5 خرداد 1394  23:57    نویسنده :   حیدر

انتظار فرج امام زمان علیه السلام چه فضیلتی دارد؟به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، در روایات فضیلت و ثواب بسیارى براى منتظران آن امام منتظر (عجّل الله تعالی فرجه الشریف) بیان شده است. ما در اینجا به چند نمونه اکتفا مى کنیم:

1. جعفر بن ابى دلف مى گوید: شنیدم حضرت امام رضا (علیه السلام) مى فرمودند:

همانا امام بعد از من پسرم على است، امر او امر من، گفته اش گفته من و اطاعتش اطاعت از من است و امام بعد از او، پسرش حسن است، امر او امر پدرش، و گفته او گفته پدرش و اطاعت او اطاعت از پدرش مى باشد. سپس ساکت شدند.

ادامه ی مطلب

بروز رسانی شده در :
تاریخ ارسال : يکشنبه 3 خرداد 1394  11:44    نویسنده :   حیدر

عاشقانه هایی که امام علی(ع) بعد از شهادت حضرت زهرا(ع) می خواند!

عواطف میان على و زهرا از آن عواطف تاریخى جهان است ، بعد از رحلت زهرا(س ) على پیوسته مى سرود:

كنّا كزوجٍ حامةٍ فى ایكةٍ
مُتمتِّعینِ بصحَّةٍ و شبابٍ
مى گوید: ما مثل یك جفت كبوتر بودیم از یكدیگر نمى توانستیم جدابشویم . دیگر روزگار است آمد میان ما جدایى انداخت.

گاهى على شب تاریك مى رفت كنار قبرستان از دور مى ایستاد با زهراى محبوبش سخن مى گفت ، سلام میگفت، سلام مى كرد، بعد خودش گله مى كرد و بعد گله خودش را از زبان زهرا جواب مى داد:

ادامه ی مطلب

بروز رسانی شده در :
تاریخ ارسال : يکشنبه 3 خرداد 1394  11:42    نویسنده :   حیدر

قبرستان بقیع در کجاست + تاریخچه

baqi-cemetery(1)

بقیع یا بقیع‌الغرقد یا جنت‌البقیع نام قبرستانی در شهر مدینه عربستان است. چهار تن از امامان بزرگوار شیعه در این قبرستان مدفون هستند.

پیشینهٔ تاریخی بقیع به دوران قبل از اسلام می‌رسد ولی در کتب تاریخی به روشنی قدمت تاریخی آن مشخص نشده‌است. بعد از هجرت مسلمانان به مدینه، بقیع تنها قبرستان مسلمانان بوده، مردم مدینه قبل از آمدن مسلمانان به آن‌جا اجساد مردگان خود را در دو گورستان «بنی‌حرام» و «بنی‌سالم» و گاهی نیز در خانه‌های‌شان دفن می‌کردند و در واقع بقیع اولین قبرستانی است که به دستور پیامبر اسلام و توسط مسلمانان صدر اسلام ساخته شد.

ادامه ی مطلب

بروز رسانی شده در :
تاریخ ارسال : يکشنبه 3 خرداد 1394  11:38    نویسنده :   حیدر

عترت

  • موضوعات CATEGORIES2

  • برچسبها TAGS

  • آرشیو ماهانه Monthly Archive

  • صفحات اضافی Static Pages

  • پیوندها Links

  • پیوندهای روزانه Link Dump