آیا این عکس گرفته شده در فضا، نشانه ظهور است؟


تلسکوپ چاندرا، تصویری شگفت انگیز از سحابی را به ثبت رسانده و به زمین ارسال کرده است که مشابه دست انسان بوده و تمامی انگشتان دست در آن قابل تشخیص است...

طبق نقل برخی از روایات یكی از علائمی كه در آستانه‌ی ظهور اتفاق می افتد، ظهور نشانه ای در آسمان است، در مورد این تصویر هم می توان گفت:

ادامه ی مطلب

بروز رسانی شده در :
تاریخ ارسال : يکشنبه 10 خرداد 1394  16:15    نویسنده :   حیدر

آیا ائمه(ع) علم به غیب داشته اند؟


پرسش

آیا ائمه (اهل بیت (ع)) علم غیب می دانستند؟


پاسخ اجمالی

طبق آموزه های قرآنی، علم به غیب به صورت تام و تمام فقط در اختیار خداوند است؛ و اوست که بر تمامی عالم احاطه همه جانبه دارد. بعضی از بندگان شایسته خداوند نیز، با تعلیم الاهی و بر اساس شایستگی های نفسانی که از خود ابراز می دارند، به اسرار و علوم و امور غیبی آگاهی می یابند و نادیدنی ها را دیده، و ناشنیدنی ها را می شنوند. این موهبتی است که خداوند به افراد برگزیده؛ مانند پیامبران و اولیا عنایت می نماید.

لذا می بینیم که انبیا از وحی (که امری غیبی است) و یا دیگر امور غیبی خبر می دهند، حوادث آینده را پیش گویی می نمایند و دقیقاً مطابق همان گفته ها، حوادثی رخ می دهد و از آنجا که بعد از پیامبر ، امامان معصوم(ع) مأمور هدایت انسان ها در تمام جنبه های مادی و معنوی بودند، لازم است که از بسیاری از امور غیبی، باخبر و آگاه باشند. بر همین ا ساس در مواردی که لازم باشد که از غیب مطلع باشند و آنان بخواهند، خداوند این علم را در اختیارشان قرار می دهد.

ادامه ی مطلب

بروز رسانی شده در :
تاریخ ارسال : يکشنبه 10 خرداد 1394  16:02    نویسنده :   حیدر

ایرانیان در قرآن (1)هَا أَنتُمْ هَؤُلَاء تُدْعَوْنَ لِتُنفِقُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَمِنكُم مَّن يَبْخَلُ وَمَن يَبْخَلْ فَإِنَّمَا يَبْخَلُ عَن نَّفْسِهِ وَاللَّهُ الْغَنِيُّ وَأَنتُمُ الْفُقَرَاء وَإِن تَتَوَلَّوْا يَسْتَبْدِلْ قَوْماً غَيْرَكُمْ ثُمَّ لَا يَكُونُوا أَمْثَالَكُمْ

(محمّد: 38)

آگاه باشيد! شما اشخاصي هستيد كه دعوت مي شويد تا در راه خدا انفاق كنيد. برخي از شما بخل ميورزيد. هركس بخل بورزد، به خود بخل كرده و خدا بي نياز است و شما همه نيازمنديد، و هرگاه سرپيچي كنيد، خدا گروه ديگري را جاي شما مي آورد. پس آنان مانند شما نخواهند بود و سخاوتمندانه در راه خدا انفاق مي كنند.

ادامه ی مطلب

بروز رسانی شده در :
تاریخ ارسال : جمعه 8 خرداد 1394  20:03    نویسنده :   حیدر

تضمین خدا در مقابل ترس ‌افکنی شیطان!بسیاری از مفاهیم دینی به صورتی غیر حقیقی و شیطان دوستانه معنا می ‌شوند. ترس از فردا یکی از این مفاهیم است که سرقتی است که شیطان از مفاهیم حقیقی انسان نموده است و معنای آن را به ترس از آینده تقلیل داده است. در اینجا می ‌خواهیم با این نگاه به تأمل بیشتری درباره آیه هجدهم سوره حشر بپردازیم.

ادامه ی مطلب

بروز رسانی شده در :
تاریخ ارسال : چهارشنبه 6 خرداد 1394  17:35    نویسنده :   حیدر

قرائت قرآن

--


بروز رسانی شده در :
تاریخ ارسال : سه شنبه 5 خرداد 1394  23:57    نویسنده :   حیدر

با هر سختی، آسانی است

عکس و نوشته ای خدا,عکس خدایا,عکس نوشته خدا,کارت پستال خدا,متن خدا با عکس,جملات زیبا برای خدا با عکس


بروز رسانی شده در :
تاریخ ارسال : سه شنبه 5 خرداد 1394  23:52    نویسنده :   حیدر

•·. ربــنـــا و لا تــحــمــلــنـــا مــا لا طــاقــة لــنــا بــه •·.
•·. ربــنـــا و لا تــحــمــلــنـــا مــا لا طــاقــة لــنــا بــه •·.


بروز رسانی شده در :
تاریخ ارسال : سه شنبه 5 خرداد 1394  23:50    نویسنده :   حیدر

قرآن

  • موضوعات CATEGORIES2

  • برچسبها TAGS

  • آرشیو ماهانه Monthly Archive

  • صفحات اضافی Static Pages

  • پیوندها Links

  • پیوندهای روزانه Link Dump